1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Kulis Mobilya İle Salon Dekorasyon Fikirleri
Buradasınız: Anasayfa / Blog
30 Ocak 2020, Perşembe
Kulis Mobilya İle Salon Dekorasyon Fikirleri
Oturma odalarımız evimizin en önemli yaşam alanlarındandır. Bu alan sadece iş sonrası yorgunluğumuzu ve stresimizi atmak için dinlendiğimiz yer değil, aynı zamanda konuklarımızı ağırladığımız ve bazen günün en fazla vaktini geçirdiğimiz alandır.
Kulis Mobilya İle Salon Dekorasyon Fikirleri

Kulis Mobilya İle Salon Dekorasyon Fikirleri

Oturma odalarımız evimizin en önemli yaşam alanlarındandır. Bu alan sadece iş sonrası yorgunluğumuzu ve stresimizi atmak için dinlendiğimiz yer değil, aynı zamanda konuklarımızı ağırladığımız ve bazen günün en fazla vaktini geçirdiğimiz alandır. Bu gibi durumda, oturma odamızın nasıl dekore edildiği ve ne tarz koltuk takımları bulunduğu sahip olduğumuz önemli bir noktadır.

Nasıl Bir Oturma Odası Takımı Seçmek Gerekir?

Oturma odası takımı seçerken odanızda nasıl bir dekorasyona sahip olmak istediğinizi bilmeniz önemli bir ilk adımdır. Oturma odanızda bir bütünlük sağlamanız adına hangi tarz dekorasyonlarda ne tip koltuk takımları yer alır konusu üzerine bir araştırma yapmanız gerekir. Örneğin, kolonyal tarz bir salona sahip olmak istiyorsanız, oturma grubunuzu seçerken daha klasik, ve elegant ürünlere göz gezdirmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca, bazen rahat ve göz yormayan bir dekorasyon size ve sağlığınıza daha verimli olacaktır. Bu gibi durumlarda daha minimal çizgilerde bir dekorasyon yaratmak ve oturma grubu için sade ve basit örneklere öncelik vermek gerekir.

Salon Dekorasyon Fikirlerini Nerede Aramalıyım?

Kulis Mobilya’da farklı dekorasyon türleri ve tasarımlar için pek çok çeşit bulunmaktadır. Farklı dekorasyon tarzları içerisinde kendinize en uygun örnekleri mağazamıza gelerek keşfedebilirsiniz. Eğer salonunuzda kusursuz bir alan yaratmak istiyorsanız, Kulis Mobilya’daki profesyonel ekibimize danışabilir, yardım isteyebilirsiniz.

Evim için mobilya seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Mobilya seçiminizi yapmadan önce ilk olarak bütçenizi belirlemeli ve bu bütçe doğrultusunda alışveriş ve yerleşim planınızı oluşturmanız gerekir. Her odanın kendine has fonksiyon ve özellikleri vardır ve her oda için farklı nitelikleri göz önünde bulundurarak mobilya seçmeniz gerekir.

İşlevsel, rahat ve kişisel tarzınızı yansıtan mobilyalar seçerek, kendinizi rahat ve mutlu hissedeceğiniz bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Mobilya seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli tasarım unsuru ise yaşam alanınızın genişliğine uygun ölçülerde mobilyalarla dekorasyonunuzu yapmaktır.

Evlerimizin estetik görünümüne en fazla etki eden tasarım faktörleri tabii ki mobilyalardır. Dolayısıyla oturma odası dizayn ederken, yaşam alanlarımızın görünümünü değiştirmek istediğimizde ya da yeni bir eve taşındığıma kararı aldığımızda dekorasyonumuzu oluştururken ilk adımımızı mobilyalarımızı değiştirerek atarız.

Her ne kadar dekorasyon ve iç mimaride her bir detay yaşam alanlarımızın görünüşüne etki edecek olsa da, bir odaya ilk girdiğimizde gözümüze çarpan ve dikkatimizi çeken ilk unsurlar mobilyalardır. Bu nedenle de mobilya seçimleri bir evin estetik değerini ve karakterini belirlemede baş rolü üstlenir.

Seçtiğim mobilyaları nasıl yerleştirmeliyim?

Ev mobilyaları söz konusu ise, mobilyaların tasarımı ve estetiği kadar yerleşim planı da oldukça önemlidir. Evinizi güzel bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, sadece en güzel mobilyaları satın alarak başaramazsınız. Mobilyalarınızı rahat, şık ve estetik bir tarzda dizayn ederek en iyi sonucu elde edersiniz.

Her tarzın farklı dekoratif özellikleri olduğunu unutmamalısınız. Kulis Mobilya’da size ilham verebilecek pek çok mobilya ve aksesuarlar ile karşılaşacaksınız. Klasikten moderne, avangarttan minimaliste kadar her tarzda farklı mobilya tasarımları mevcuttur. Kendi evinizin dekorasyonunu yapmak Kulis Mobilya ile artık çok daha kolay!

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın