1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Oturma Odasını Büyük Gösteren Mobilya Seçimi
Buradasınız: Anasayfa / Blog
29 Ocak 2020, Çarşamba
Oturma Odasını Büyük Gösteren Mobilya Seçimi
Oturma Odasını Büyük Gösteren Mobilya Seçimi Oturma odasını büyük gösteren mobilya nasıl seçilir? Bu sorunun cevabıını sizler için derledik. Küçük bir eve ve dar bir alana sahipseniz, oturma odasını büyük göstermeniz için birkaç tüyoya ihtiyacınız var demektir.
Oturma Odasını Büyük Gösteren Mobilya Seçimi

Oturma Odasını Büyük Gösteren Mobilya Seçimi

Oturma odasını büyük gösteren mobilya nasıl seçilir? Bu sorunun cevabıını sizler için derledik. Küçük bir eve ve dar bir alana sahipseniz, oturma odasını büyük göstermeniz için birkaç tüyoya ihtiyacınız var demektir.

Evinizi en baştan inşa edemeyeceğiniz için küçük oturma odanızı büyütmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Oturma odanızı olduğundan büyük göstermek için yapmanız gereken tek şey mobilya seçimini doğru yapmak. Böylece geniş ve ferah bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Koltuğunuzu Geniş Seçin

Pek çok kişi oturma odasını daha büyük göstermek için ilk önce oturma gruplarını küçültmeyi seçer. Oysa bu, yapılan en büyük hataların başında gelir. Çünkü küçük ve dar oturma grupları size sıkışmışlık hissi verir ve her zaman odanızı küçük hissetmenize neden olur. Bu yüzden geniş oturma alanına sahip oturma grupları seçmeniz gerekir. Doğru mobilya seçimi, oturma odanızı olduğundan büyük gösterecektir.

TV Sehpasını Küçültün

Pek çok kişi oturma odasının alanını pek dikkate almadan TV sehpası seçer ve genellikle bu TV sephaları gereğinden fazla büyük olur. Halbuki odanız çok büyük, geniş olmadığı sürece büyük bir TV sehpası, istediğiniz sonucu vermeyecektir. Televizyonunuzun boyutuna uyan küçük ve şık bir TV sehpası ile odanızın geniş ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yastıklarınızı Azaltın

Oturma gruplarınızın üstüne gereğinden fazla yastık koymaktan kaçının. Her bir yastık oturma alanınızı dar göstereceği için odanızı da küçültmenize neden olur. Odanızın ruhunu hissettirecek az ama konforlu yastıklar seçin. Bu, hem daha hoş duracaktır hem de odanızı büyük gösterecektir.

Orta Sehpanızı Yuvarlak Seçin

Yuvarlak orta sehpalar, kare ve dikdörtgen sehpaların aksine, kavisli yapısı sayesinde oturma odanızın daha büyük gözükmesini sağlar.

Unutmayın, evinizde yapacağınız küçük değişiklikler bile etkili sonuçlar verir.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın