1,000.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu
Buradasınız: Anasayfa / Blog
26 Ocak 2020, Pazar
İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu
İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu Ev dekore edecek kişilerin, zevklerine uyan dekorasyon tarzını bulması kolay değildir. Dekorasyonda uyum, ahenk ve estetiği yakalamak, bunu belli bir dönemin ruhuyla bir araya getirerek ifade etmek bir hayli zordur.
İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu

İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu

Ev dekore edecek kişilerin, zevklerine uyan dekorasyon tarzını bulması kolay değildir. Dekorasyonda uyum, ahenk ve estetiği yakalamak, bunu belli bir dönemin ruhuyla bir araya getirerek ifade etmek bir hayli zordur.

Ne istediğinizi belirleyerek, kullanılacak aksesuarlar ve özelliklerle birlikte, hayalinizdeki evi yansıtacak dekorasyonu elde edebilirsiniz.

İngiliz tarzı ev dekorasyonu resmi ve klasiktir. 18. Yüzyıl dönemi dekorları asalet ruhunu barındırır ve bunu hissettirir. Eğer ahşap ve avangard tasarımları beğeniyorsanız; geleneksel ve klasik mobilya, yüksek pencereler ile ilgileniyorsanız, İngiliz tarzı ev dekorasyonu sizin için en uygun dekorasyon çeşidi olabilir.

İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu Detayları

İhtişamın göstergesi olan İngiliz tarzı ev dekorasyon çeşidinde desenli duvar kağıtları, renkli ve gösterişli halılar ön plandadır. Ayrıca İngiliz tarzını severler için vazgeçilmez bir dekor şeklidir.

Klasik ve tarihsel değerleri taşır. Eski dönemleri günümüze yansıtan İngiliz dekorasyonunu tercih eden kişileri günümüzde de oldukça fazla görebilirsiniz. 

Downton Abbey isimli dizide geçen dekorasyonlarda, tavan ve duvarlarında, mobilyalarında 18. Yüzyıl İngiliz dokularına rastlayabilirsiniz.

İngiliz dekorasyon stilinin en çok kullanılan duvar kaplamalarından biri, desenli duvar kağıtlarıdır. Bu dekorasyon çeşidinde detaycılık; aksesuarlarda, duvar kağıdı desenlerinde, raflık ayaklarında ve belki de desenli materyallerdedir. Elbette duvarlarda tablolar eksilmez. Banyonuzda çoğu zaman tercih etmek aklınıza gelmeyecek bu detaylar, İngiliz tarzı dekorasyonun sıcaklığını verir, hissettirir.

İngiliz Tarzı Dekorasyonda Deri Kullanımı

Koltuk denince akla gelen malzemelerden biri olan deri, İngiliz tarzını yansıtır. Ahşabın sıcaklığı ile doğalı hatırlatan deriyi birleştirir. Ayrıca ahşap malzemelerin ağırlığını lacivert ile harmanlayan şık bir koltuk tasarlayabilirsiniz. 
İngiliz stilini mobilyalarla kullanmak isterseniz, lacivert deri materyali ile eşleştirmeniz doğru bir tercih olacaktır. Dekorasyon seçimlerinizde,  gösterişi ve asaletli duruşu, İngiliz havası veren koltukları seviyorsanız, ahşap iskelet detaylarını kullanabilirsiniz.
İhtişam ve asilliğin yanında, rahatlığı ve işlevselliği mümkün kılan bir İngiliz tarzı mobilya evinizin odak noktası olacaktır.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın